Mieszadła do gumy ksantanowej


Guma ksantanowa w procesie produkcyjnym


Gumę ksantanową w procesie produkcyjnym można spotkać bardzo często. Ktoś by powiedział: guma ksantanowa jest wszędzie! Jeśli wytwarzasz produkty, substancje - w prawie każdej branży przemysłu, możesz mieć do czynienia z gumą ksantanową w swojej firmie, a jeśli dostarczasz gumę ksantanową dla zakładów produkcyjnych, możesz zostać zapytany o pomoc swoim odbiorcom w przetwarzaniu gumy ksantanowej. Z jakiego powodu guma ksantanowa jest tak powszechnym składnikiem i jak możesz ją lepiej wykorzystać w procesie?

Jedną z najbardziej niezwykłych właściwości gumy ksantanowej jest jej zdolność do znacznego wzrostu lepkości cieczy, poprzez dodanie bardzo małej ilości samego proszku gumy. W przeciwieństwie do innych gum i zagęstników, ksantan jest bardzo stabilny w szerokim zakresie poziomów pH i temperatur.

Zagęstnik ten jest szeroko stosowany jako dodatek do żywności w celu zwiększenia objętości i lepkości oraz polepszenia tekstury. Jest często stosowany jako środek stabilizujący i zagęszczający w sosach, dipach, zupach, lodach, napojach i innych zawiesinach lub produktach płynnych, wymagających emulgatora. Jest to preferowany składnik do zagęszczania płynów, ponieważ nie zmienia koloru ani smaku potraw oraz napojów. Gumę ksantanową można również znaleźć w przepisach zastępujących gluten, tłuszcz, nabiał, jajka lub soję.

Firmy produkujące kosmetyki i środki higieny osobistej, a także producenci chemii rolniczej używają gumy ksantanowej do wiązania i stabilizacji, gdy poszukuje się jakości żelowej. Producenci smarów przemysłowych używają gumy ksantanowej do kontroli reologicznej i zminimalizowania tarcia, a składnik ten ma również wiele zastosowań do produkcji farb, klejów, papieru, tekstyliów itp. Wszędzie tam efektywne mieszanie gumy ksantanowej jest ważnym procesem.


Firma Admix bardzo dobrze zna gumę ksantanową i ma doświadczenie i wiedzę niezbędną do oferowania rozwiązań problemów związanych z przetwarzaniem, z którymi możesz się spotkać podczas pracy z tym składnikiem:

  • Wyeliminuj etapy wcześniejszego uwadniania
  • Skróć czas mieszania porcji
  • Przyśpiesz dyspersję
  • Wyeliminuj aglomeraty
  • Zwiększ swoją produkcję
  • Produkuj stabilne emulsje
  • Wyeliminuj marnowanie (straty) składnika
  • Popraw jakość i jednorodność produktu

Napisane przez Patricka Lakina, Dyrektora sprzedaży i marketingu, Admix, Inc., z tłumaczeniem i dopiskami firmy INDASOL.

Skontaktuj się

Skontaktuj się

+48 607 116 264


xbagnxg@vaqnfby.cy


Jak możemy pomóc w dyspersji i homogenizacji gumy ksantanowej w Twoim procesie produkcyjnym?


Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego