Konferencja Machine-Tech 2019


Indasol na konferencji Machine-Tech


Indasol na konferencji Machine-Tech 2019

Z przyjemnością informujemy, o naszym uczestnictwie w konferencji przeznaczonej tematyce innowacyjnych rozwiązań stosowanych w zakładach produkcyjnych Machine-Tech, gdzie mieliśmy okazję zaprezentować nasze rozwiązania.

Na stoisku zaprezentowaliśmy rozwiązania z zakresu miksowania, mieszania oraz dyspersji. Mieszadło wysokoobrotowe, turbo mikser Rotosolver przeznaczony do dynamicznego mieszania najtrudniejszych w dyspersji i homogenizacji cieczy z proszkami. Ten homogenizator zbiornikowy, o wysokim współczynniku ścinania i przepływu, doskonale nadaje się do mieszania pektyn, mieszania zagęstników, homogenizacji soków, sosów. Do niedawna, rozwiązanie kojarzone z branżą spożywczą, farmaceutyczną. Szerokie zastosowanie tego rozwiązania możemy jednak zaobserwować w branży chemicznej, nawet tej ciężkiej, gdzie szybkie i efektywne mieszanie i dyspersja jest kluczowym momentem wielu procesów produkcyjnych.


Indasol na konferencji Machine-Tech 2019

Na stoisku dzieliliśmy się również naszymi doświadczeniami dotyczącymi szeroko rozumianego tematu mieszania. Można wspomnieć takie rozwiązania jak miksery, homogenizatory pracujące w linii (in-line), czy swego rodzaju „systemy” do dyspersji i homogenizacji proszków w cieczach, oraz transportu mieszanki do zbiornika lub bezpośrednio do następnych etapów produkcji.

Uczestnicy konferencji mogli również zobaczyć na stoisku uszczelnienia wałów obrotowych. Cieszyły nas pozytywne opinie na temat już pracujących uszczelnień. Chętnie opowiadaliśmy również o naszych uszczelnieniach, jako doskonałej alternatywie dla uszczelnień sznurowych, dławicowych, lub innego rodzaju uszczelnień mechanicznych. Jak się okazuje, duże zaskoczenie naszych rozmówców budziła informacja, że jesteśmy w stanie wymienić istniejące już sposoby uszczelnień na nowe, innowacyjne, higieniczne uszczelnienia CinchSeal. A to wszystko dzięki konstrukcji dzielonej i możliwości dopasowania do konkretnego miejsca gdzie chcemy wstawić/wymienić nieszczelne uszczelnienie. Typowe aplikacje, uszczelnienie wałów mikserów czekolady, zagniatarek do ciast, mikserów do proszków. Uszczelnienia wałów przenośników ślimakowych, uszczelnienia dozowników celkowych.

W ofercie firmy INDASOL znajdują się również przesiewacze wibracyjne, separatory klasyfikujące. Bezpieczeństwo produkcji zapewnimy za pomocą urządzeń takich jak: detektory metali oraz przemysłowe filtry samoczyszczące. Dzięki współpracy z naszym nowym partnerem, firmą specjalizującą się w technologii suszenia oraz transportu wibracyjnego, możemy zaproponować przenośniki i transportery wibracyjne oraz suszarnie fluidalne.

Skontaktuj się

Skontaktuj się

+48 607 116 264


xbagnxg@vaqnfby.cy