Homogenizator wysokociśnieniowy... czy istnieje inna alternatywa?


Homogenizator rotacyjny - alternatywa dla konwencjonalnych homogenizatorów


Homogenizator pompowyHomogenizacja wysokociśnieniowa, czyli mieszanie różnych substancji w połączeniu z redukcją cząsteczek. Aby nastąpiła homogenizacja wysokociśnieniowa muszą zajść takie dynamiczne procesy jak: turbulencja, lokalna kawitacja, efekt ścinania oraz wysoka energia uderzenia. Urządzenia do tego typu procesów są z reguły drogie w zakupie i utrzymaniu, jak również mogą być kłopotliwe w eksploatacji z uwagi na szybko zużywające się części, które mogą ulegać łatwym uszkodzeniom.

Ale, czy do każdego procesu mieszania i ujednolicania potrzebujemy technologii homogenizacji wysokociśnieniowej?

Proponujemy alternatywne rozwiązanie, które możemy nazwać homogenizacją mechaniczną. Homogenizatory pompowe które oferujemy wytwarzają stabilne emulsje zużywając nawet połowę energii, połowę wody potrzebnej do chłodzenia oraz mogą stanowić nawet 10% kosztów utrzymania w stosunku do konwencjonalnego homogenizatora wysokociśnieniowego. Koszt zakupu, w porównaniu z nowym homogenizatorem jest również znacznie niższy.

Zostało przeprowadzonych już wiele badań w zakładzie doświadczalnym Admix, a kolejne próby urządzeń homogenizujących zostały przeprowadzone w zakładach produkcyjnych naszych klientów. Wielu klientom nasze homogenizatory liniowe, pozwoliły wyeliminować homogenizator wysokociśnieniowe, wraz z jego wysokimi kosztami eksploatacji przy produkcji różnego rodzaju emulsji oraz produktów gotowych. Najczęściej kalkulacja zwrotu z inwestycji (ROI) nie pozostawiała wątpliwości o decyzji zakupu naszego rozwiązania


Nasze homogenizatory pompowe (nazywane również homogenizatorami rotacyjnymi) z sukcesem pracują w wielu branżach, m.in.: w takich aplikacjach jak: homogenizacja soków, homogenizacja produktów mlecznych. Setki naszych homogenizatorów pracują w różnych miejscach produkcyjnych, nie tylko na końcu produkcji, przed pakowaniem.

Różne typy głowic ścinających homogenizatora pompowego

Dzięki naszej technologii homogenizacji, często polepszamy jakość i jednorodność produktu przed pasteryzatorami, zapobiegając zapychaniu się wymienników ciepła. Czy są to napoje różnego rodzaju, czy sosy, dressingi, produkty mleczne, substancje farmaceutyczne czy też kosmetyczne. Instalacja przed płytowymi wymiennikami ciepła zapewniła naszym klientom wiele korzyści, m.in.:

Nasze homogenizatory rotacyjne można również z powodzeniem stosować w różnych przemysłach, m.in.: przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym, dodatków, barwników, chemicznym, żywności dla zwierząt, wszędzie tam gdzie potrzebna jest redukcja wielkości cząstek.

Pobierz broszurę informacyjną

Skontaktuj się

Skontaktuj się

+48 607 116 264


xbagnxg@vaqnfby.cy