Homogenizator, mieszalnik homogenizacyjny - skalowanie


Homogenizator - skalowanie do wielkości przemysłowych


Firmy produkcyjne, a zwłaszcza ich działy zajmujące się technologią produkcji, często stają przed wyzwaniem wdrożenia wielomiesięcznych, a nawet wieloletnich wyników badań do przemysłowych wielkości produkcyjnych. I tutaj powstaje pytanie: czy to co udało nam się w laboratorium, uda się w trakcie produkcji? Jak to jest w przypadku procesów miksowania i homogenizacji? Jeżeli w trakcie procesu laboratoryjnego używali Państwo sprzętu laboratoryjnego Admix, to wyniki te można z łatwością skalować na warunki produkcyjne.

Poniższe zdjęcie przedstawia mikser testowy oraz homogenizator docelowy:

Urządzenie testowe - mieszalnik homogenizujący RS02

Mieszalnik testowy

Testy przeprowadzone urządzeniem testowym mieszalnikiem homogenizującym RS02, 0,75 kW, średnica głowy mieszającej 60mm.

Po testach zaproponowano
Docelowy homogenizator - przemysłowy mieszalnik homogenizujący 315RS250, 19 kW

Docelowy homogenizator

Przemysłowy mieszalnik homogenizujący 315RS250, 19 kW, o średnicy gł. mieszająca 250 mm, długość wału ponad 4 metry, waga ok. 700 kg.

Nie każda firma jednak posiada swoje laboratorium, a nawet jak posiada to pewnie nie ma na stanie wyposażenia laboratoryjnego Admix. Nic nie szkodzi – testy na produkcie możemy przeprowadzić w laboratorium Admix, a wyniki skalować do żądanych wielkości produkcyjnych. W każdym przypadku, na zaproponowane rozwiązanie udzielamy GWARANCJI PROCESOWEJ.

Co oznacza skalowanie w naszym przepadku: na podstawie prób przeprowadzonych na porcjach kilkulitrowych, korelujemy nasze rozwiązanie do porcji produkcyjnych nawet do 20 000 litrów i większych. Efekt - dopasowany do produkcji mieszalnik homogenizacyjny, gwarantujący pożądane efekty homogenizacji oraz bezawaryjną pracę.

Mieszadło homogenizujące możemy dopasować do Państwa istniejącego zbiornika, nowo projektowanego zbiornika, proponując jego optymalny kształt. Należy również pamiętać, że istnieje możliwość wypożyczenia maszyny testowej i przeprowadzenia testów w Państwa warunkach produkcyjnych.

Po przeprowadzeniu testów u klienta, został zaproponowany mieszalnik homogenizacyjny Rotosolver, do zbiornika o pojemności 6000 litrów. Testy przeprowadzone urządzeniem testowym RS02, 0,75 kW, średnica głowy mieszającej 60mm. Efektem była propozycja: przemysłowy mieszalnik homogenizujący 315RS250, 19 kW, o średnicy gł. mieszająca 250 mm, długość wału ponad 4 metry, waga ok. 700 kg.

Mieszalnik homogenizacyjny ma zastosowanie w wielu aplikacjach, typowe ich przeznaczenie to mieszanie, dyspersja i homogenizacja wszelkiego rodzaju zagęstników, gum, skrobi. Ich wykorzystanie okazuje się być znacznie szersze, z powodzeniem stosowane są w innych branżach, np. branży alkoholowej, chemii przemysłowej czy u dostawców produkujących części i podzespoły dla branży samochodowej.

Skontaktuj się z nami jeżeli potrzebujesz porady w zakresie technologii mieszania!

Skontaktuj się

Skontaktuj się

+48 607 116 264


xbagnxg@vaqnfby.cy


Jak możemy pomóc w Twoich procesach homogenizacji?


Zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego