Filtracja cieczy, czyli jak dobrać najlepsze rozwiązanie?


Przemysłowe filtrowanie cieczy


Przemysłowy filtr samoczyszczący do cieczy (czekolady, miodu, serwatki, wody, farby, oleju) Jest kilka istotnych parametrów w przypadku doboru najlepszego rozwiązania w zakresie filtracji cieczy. Najczęściej brane pod uwagę to: rodzaj filtrowanego medium, wydajność/przepływ filtra, oczko filtracji, ilość/rodzaj zanieczyszczeń, temperatura filtracji. Posiadając takie dane możemy przystąpić do wybory sposobu filtracji, odpowiednich filtrów oraz maszyn spełniających wymagania aplikacji.

Firma INDASOL posiada w swojej ofercie technologie w zakresie filtrowania cieczy. Dzięki naszym kompetencjom w tej dziedzinie udało nam się spełnić najcięższe wymagania stawiane przez naszych klientów. Filtracja czekolady, filtracja miodu, filtracja ciekłej serwatki, filtracja wody w zakładach utylizacji, filtracja cieczy składników karmy zwierzęcej, filtracji farby, filtracja kleju czy też filtrowanie oleju, to tylko niektóre nasze wdrożenia, którymi możemy się pochwalić.

Odpowiedni dobór filtra do konkretnej aplikacji jest kluczowym elementem udanego wdrożenia. Na rynku można spotkać wiele rodzajów filtrów, co za tym idzie wielorakich sposobów filtracji. Jednym z najbardziej popularnych są szeroko stosowane filtry workowe, których dobór w zasadzie ogranicza się do dobrania odpowiedniej powierzchni filtracji, rodzaju materiału filtrującego i wielkości oczka. Spotykamy również często statyczne, metalowe filtry szczelinowe. Bardzo częstym problemem w przypadku tych filtrów jest częste zapychanie się wkładów filtrujących, a co za tym idzie ogromne problemy z ich wymianą, czyszczeniem i utylizacją. Zdarza się nawet wstrzymanie produkcji z tego powodu. Doskonałą alternatywą są tutaj filtry samoczyszczące, które dzięki unikalnej technologii czyszczącej wkład filtrujący, zapewniają stały przepływ oraz brak zapychania się wkładów. Filtr samoczyszczący z odpowiednim systemem samoczyszczącym, który dobieramy indywidualnie do poszczególnych aplikacji zwiększa bezpieczeństwo produkcji, poprzez eliminację zanieczyszczeń. Filtry samoczyszczące bardzo skutecznie oczyszczą finalny produkt, jak również ochronią Państwa park maszynowy, np. poprzez ochronę urządzeń wyposażonych w dysze.

Największe zalety przemysłowych filtrów samoczyszczących:


Jak każde rozwiązanie, również filtry samoczyszczące mają swoje ograniczenia. Jednym z nich jest ilość zanieczyszczeń, czasami ich rodzaj. W tym przypadku proponujemy inne rozwiązanie w postaci sit wibracyjnych lub separatora wirowego. Co za tym idzie proponujemy kilka wariantów separacji zanieczyszczeń: od przesiewacza wibracyjnego typu przelotowego, po separator z ujściem bocznych. Doskonałą alternatywą filtra samoczyszczącego może być również separator wirowy, spełniający rolę filtra samoczyszczącego dla substancji z większą zawartością zanieczyszczeń. Jako specjaliści dobierzemy odpowiednią maszynę o adekwatniej konfiguracji (takiej jak: odpowiedni materiał filtrujący, systemy wspomagające filtrację i ochronę siatek filtrujących, parametry i nastawienia wibratorów, itp.) dla poszczególnych aplikacji.

Przesiewacze wibracyjne w filtracji

Zalety przesiewaczy wibracyjnych w filtracji:

Jaki najlepszy sposób filtracji byłby najlepszy dla Twojej aplikacji?
Skontaktuj się z nami a dobierzemy najlepsze z możliwych rozwiązań.
Zaproponujemy rozwiązanie i umożliwimy bezpłatne testy w Twoim zakładzie.

Skontaktuj się

Skontaktuj się

+48 607 116 264


xbagnxg@vaqnfby.cy